Семенівка (Мелітопольський район)

Географічне розташування: село Семенівка знаходиться на правому березі річки Молочна, вище за течією на відстані 0,5 км розташоване село Тамбовка, нижче за течією на відстані 1 км розташоване місто Мелітополь, на протилежному березі - село Вознесенка. Поруч проходить автомобільна дорога Т 0401.

Сільській раді підпорядковані населені пункти:

• с. Семенівка
  • с. Обільне
  • с. Рівне
  • с. Тамбовка

Історичні відомості: Семенівка (Сорокове) засноване 1813 року переселенцями із сіл Чернігівки і Андріївки Бердянського повіту. Згодом сюди прибуло кілька сімей з Дніпровського повіту, а також з Малої Білозерки Мелітопольського повіту. Протягом 1830–1832 рр. тут поселилися державні селяни з Миргородського повіту Полтавської та Білгородського повіту Харківської губерній, а в 50-х роках — з Курської та Орловської губерній.

За народними переказами, назва села Сорокове походить від назви місця заснування — сорокової дільниці. З 50-х років переселенці з Орловської губернії стали нази¬вати його Семенівкою в пам'ять про рідне село на батьківщині. Ця назва й була офіційно затверджена у 1870 році.

Станом на 1886 рік у селі Семенівка Терпіннівської волості Мелітопольського повіту Таврійської губернії мешкало 1658 осіб, налічувалось 224 двори, існували православна церква, школа та лавка.

Наприкінці XIX-початку XX ст. в Семенівці діяли чотири школи - дві церковноприходські та дві школи грамоти. У 1875 р відкрили бібліотеку, що налічувала 1,2 тис. книг. Напередодні Першої світової війни в Семенівці налічувалося 400 дворів і проживало 3 546 чоловік.

В радянський час в Семенівці працював колгосп «Шлях Леніна».

Економіка: «Агротехполіс», ПП.«ВВМ». На території Семенівської сільської ради працюють біля двохсот підприємств,установ і організацій різних форм власності.

Об'єкти соціальної сфери:

• Школа. Крім дітей з Семенівки, в школу приїжджають учні з сіл Семенівської сільради - Обільного, Тамбовки і Рівного. У 2012 році для підвезення дітей школа отримала шкільний автобус;
  • ДНЗ”Казка”, який  відвідують близько 120 дітей;
  •  Амбулаторія загальної практики сімейної медицини;
  • Бібліотека. У 2012 році було відкрито нове приміщення бібліотеки;
  • Будинок культури містить 22 клубних формування,в якихзаймається 290 учасників, із них 211 дітей. Два колективи мають звання: “Народний самодіяльний вокально-інструментальний ансамбль “Товариш пісня”, та “Зразковий самодіяльний хореографічний ансамбль "Цвіт";
  • Поштове відділення, яке обслуговує с.Семенівка, Тамбовка, Рівне;
  • Відділення Ощадбанку;
  • Храм архангела Михаїла. Підпорядкований Запорізька єпархія УПЦ Української православної церкви Московського патріархату.

Герб села Семенівка                    Прапор села Семенівка